Championship Tables

All up to date tables for the current season

2017-18 Season

Class 1
Cadet

Class 7
Jnr TKM
Class 11
Jnr Honda GX160
Class 12
Snr Honda GX160
Class 15
Jnr rotax
Alpha Timing
Alpha Timing tables
Archive
See previous championship tables

*Round 12 The National Finals = Points from this race must be included in the final score along with the best 6 results from the other 11 rounds in the seasons calendar.

Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 26 Rowan Cartwright Tarporley 100(1st) 100(1st)                     200 200
2 4 Jake Bastable Stoke Karting 94 98(2nd)                     192 192
3 5 Lewis Smith Stoke Karting 96(3rd) 94                     190 190
4 68 Dougal Hamilton-Smith Kingham Hill 98(2nd) 92                     190 190
5 08 Lachlan Bott Tarporley 92 90                     182 182
6 73 Alex Byles AMS 96(3rd)                     96 96
7 7 James Hunting Crossdale 90                     90 90
Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 58 Matthew Hearst Crossdale 100(1st) 98(2nd)                     198 198
2 27 Jon Daniels Tarporley 98(2nd) 92                     190 190
3 14 Dominic Roberts Tarporley 96(3rd) 90                     186 186
4 40 Leo Crabtree St Michaels 88 96(3rd)                     184 184
5 3 Harvey Cole Stoke Karting 94 88                     182 182
6 9 Nathan Howard St Michaels 86 94                     180 180
7 50 Samuel Perkins St Michaels 92 80                     172 172
8 72 Maria Bright ATC 82 86                     168 168
9 7 Katie Pritchard Tarporley 84 84                     168 168
10 93 Marcus Jarmesty Tarporley 90 74                     164 164
11 24 Rowan Mackley St Michaels 76 82                     158 158
12 28 Daniel Murray St Michaels 78 76                     154 154
13 8 Josh Fish St Michaels 74 78                     152 152
14 1 Kurt Roberts Tarporley 100(1st)                     100 100
15 99 Reese Miller TAA 80                     80 80
Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 27 Faith Hunting Crossdale 100(1st)                     100 100
2 72 Arthur Hagland Barclay 98(2nd)                     98 98
3 75 Charlie Taylor Northumberland Heath 96(3rd)                     96 96
Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 17 Tom Rayer AMS 100(1st) 96(3rd)                     196 196
2 90 James Leadbetter St Michaels 94 100(1st)                     194 194
3 45 Bethany Livesey St Michaels 90 94                     184 184
4 69 Samantha Seward Kingham Hill 96 88                     184 184
5 97 Harry Parr Bexley 92 90                     182 182
6 19 James Murray St Michaels 82 98(2nd)                     180 180
7 32 Matthew Hawkins TAA 84 92                     176 176
8 44 Joshua Eaton-brown Tarporley 88 84                     172 172
9 77 Daniel Andrews Tarporley 80 80                     160 160
10 42 Cameron Bott Tarporley 74 86                     160 160
11 87 Caden Bott Tarporley 78 82                     160 160
12 68 Mark Johnson Kingham Hill 64 78                     142 142
13 33 Matilda Gregory Kingham Hill 62 76                     138 138
14 11 Dylan Wright Barclay 98(2nd)                       98 98
15 83 Julian Sanders TAA 86                     86 86
16 38 David Otero Barnwell 76                     76 76
17 37 Hayden Abrahams 72                     72 72
18 84 Molly Heaps TAA 70                     70 70
19 26 Kirk Smith Edmonton 68                     68 68
20 80 Joshua Potts Barclay 66                     66 66
21 78 Francesca Beretta Barclay 60                     60 60
22 7 Lenny Dunning Barclay 58                     58 58
Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 12 Molly Nicholas-biles TAA 100(1st) 100(1st)                     200 200
2 6 Katie Hodgkinson Barclay 88 96(3rd)                     182 184
3 1 Samuel Forbes Barnwell 98(2nd)                     98 98
4 57 Johnny Stilwell ATC 98(2nd)                     98 98
5 3 Byron Simpson Barclay 96(3rd)                     96 96
6 2 Max Ellis Barclay 94                     94 94
7 52 Sean Conway TAA 92                     92 92
8 18 Joe Webb Barnwell 90                     90 90
9 47 Harley Thompson TAA 86                     86 86


*Results carried over from Class 11 / Jnr Honda. To be used towards the championship standings until sufficient results (6) are gained in Class 12 / Snr Honda

Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 62 Joseph Booth Tarporley 100(1st) 100(1st)                     200 200
2 61 Alfie Davies Tarporley 98(2nd) 98(2nd)                     196 196
3 07 Harrison Shires St Michaels 90 92                     182 182
4 03 Daniel Kenny Tarporley 88 94                     182 182
5 65 Alexander Arnold Kingham Hill 84 96(3rd)                     180 180
6 02 James Kitt Bexley 80 86                     166 166
7 01 Josh Neve Bexley 96(3rd)                     96 96
8 21 Jack Habershon Barclay 94                     94 94
9 04 Max Homfray-cooper Barclay 92                     92 92
10 63 William Mills Tarporley 90                     90 90
11 40 Matthew Mather St Michaels 88                     88 88
12 76 Jemma Goodman Northumberland Heath 86                     86 86
13 31 Joseph Wardell Bexley 82                     82 82
Pos. No. Driver Team Rd 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12* Total Best of 6
1 84 Joseph Loake AMS 100(1st) 96(3rd)                     196 196
2 5 Jake Bailey-saltmarsh Tarporley 88 100(1st)                     188 188
3 20 Thomas Laws Bexley 94 94                     188 188
4 8 Will Clarke Barclay 92 92                     184 184
5 3 Dan Jones ATC 86 98(2nd)                     184 184
6 21 Owen Hammond Barclay 82 88                     170 170
7 19 William Keith Barclay 80 86                     166 166
8 32 Ewan Sime Tarporley 64 90                     154 154
9 31 Joe Habershon Barclay 98(2nd)                     98 98
10 11 Ross Wilcox Barclay 96(3rd)                     96 96
11 33 James Habershon Barclay 90                     90 90
12 26 Henry Wardell Bexley 84                     84 84
13 18 Ryan Neve Bexley 78                     78 78
14 10 Sam Bailey-saltmarsh Tarporley 76                     76 76
15 12 Martha Waterfall Crossdale 74                     74 74
16 48 Cheyenne Davies TCR 72                     72 72
17 24 Catlin Hood Barclay 70                     70 70
18 17 Danny Channell Edmonton 68                     68 68
19 25 Bosun Adeoye Bexley 66                     66 66
See past tables